Nadchodzi mój ulubiony okres, który zawsze kojarzy mi się z długimi godzinami spędzonymi z książką. Nie ma co tracić takiej okazji na rozwój. Dlatego zobacz książki, które polecam na jesień.
Jesień to taki fajny czas, kiedy wszystko powoli zaczyna zwalniać. Wakacje za nami, do świąt jeszcze kawałek. Z pogodą bywa różnie, a wieczory też coraz dłuższe. Aż się chce wskoczyć pod kocyk z ciekawą lekturą i czymś cieplutkim do picia. W tym okresie jakoś więcej można znaleźć czasu na rozwój osobisty, o czym pisałam rok temu w artykule Sposoby na rozwój osobisty – blogi, kursy i szkolenia. To co jesteś ciekawa, jakie książki polecam na jesień?
Polecam na jesień coś dla freelancerów i nie tylko
Michael Hyatt i “Twoja E-Platforma. Jak się wybić w świecie pełnym zgiełku”.
Autor jest pionierem blogowania i tworzenia sieci społecznościowych. Pisarz z list bestsellerów “New York Timesa”. Książka może zaciekawić freelancerów, twórców, przedsiębiorców, specjalistów od PR i marketingu, pisarzy, mówców czy sprzedawców. Dowiesz się z niej jak stworzyć własną platformę, jak ją promować i jak generować ruch na stronie. Poznasz wiele ciekawych rozwiązań i doświadczeń Hyatta. Książka nie jest nowością, powstała już kilka lat temu. Jeśli jednak jeszcze jej nie czytałaś, a interesuje cię np. biznes w internecie, to na pewno znajdziesz w niej sporo ciekawych inspiracji.
Jeremey Donovan i “TED. Jak wygłosić mowę życia”.
Tę pozycję udało mi się zdobyć ostatnio w bibliotece. Na pewno jest ciekawym case study dla wszystkich miłośników TED, ale nie tylko. Autor przez wiele lat dogłębnie analizował sławne przemówienia i wyciągnął z nich ciekawe wnioski. W książce znajdziesz ponad 100 inspirujących wskazówek dotyczących wszystkich ważnych aspektów wystąpienia.
Ola Budzyńska i “Jak zostać Panią Swojego Czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet”.
Jeszcze jakimś cudem nie znasz Oli i jej działalności? Powiem ci, że chyba tylko ona uczy kobiety jak naprawdę zarządzać swoim czasem po swojemu. Książka jest kwintesencją zasad Pani Swojego Czasu. Przełamuje wiele krzywdzących stereotypów na temat codziennego kobiecego życia. Do tego jest napisana z dużą dawką humoru, więc czyta się ją rewelacyjnie.
Piotr Krupa, Maciej Ossowski i “E-m@il marketing. 10 przykładów o skutecznej promocji w sieci”.
Kolejny poradnik wyszukany ostatnio przeze mnie w bibliotece. Napisany został przez ekspertów z GetResponse. Zawiera szereg usystematyzowanych materiałów na temat mailingu. Jeśli interesuje cię ten temat, to koniecznie zajrzyj. Znajdziesz tam mnóstwo porad odnośnie kampanii mailingowych, listy subskrybentów, newslettera.
Brian Tracy&Mark Thompson i “A teraz stwórz wielką firmę! 7 sposobów maksymalizacji zysków na każdym kroku”.
Osobiście polubiłam książki Tracyego, więc i po tę pozycję w końcu postanowiłam sięgnąć. Książka przekazuje wiedzę o prostych strategiach służących do rozwoju przedsiębiorstwa. Zawiera sporo przemyśleń, praktycznych rozwiązań i wyjaśnień. Jeśli jesteś w sekcji biznes, to na pewno przydadzą ci się takie zagadnienia jak, m.in. “opracuj doskonały biznesplan”, “marketing w nowym tysiącleciu”, czy “jak zapewnić klientowi wspaniałe doświadczenia”.
David Taylor i “Wizja marki. Jak zachęcić pracowników do wpływania na rozwój firmy”.
Autor książki jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie zarządzania marką. Przedstawia przykłady wielu znanych firm, pokazuje jak uniknąć pułapek i jak stworzyć wizję marki. Z książki dowiesz się jak połączyć potrzeby odbiorcy z produktem, osobowością marki i sposobem komunikacji.
Paweł Tkaczyk i “Narratologia”.
Zauważyłaś, że reklamodawcy nie namawiają nas wprost do kupowania mleka? Zamiast tego opowiadają o szczęśliwych krowach. I właśnie w taką podróż fascynującej opowieści zabiera swojego czytelnika Paweł Tkaczyk. Książka przyda się osobom, które mają coś wspólnego z reklamą, marketingiem, PR, a nawet edukacją. Storytelling ma siłę 🙂 Polecam na jesień serię historii o budowaniu dobrej opowieści.
Marcin Iwuć i “Jak zadbać o własne finanse”.
Również polecam na jesień lekturę Marcina, która pokazuje problemy w zarządzaniu domowym budżetem. Książka co prawda nie należy stricte do dziedziny biznesu, ale dobre zarządzanie finansami to także coś dla freelancerów. Jeśli masz ochotę na kilka rozwiązań ku się lepszej organizacji swojego portfela, to nie możesz tego pominąć.
Co jeszcze możesz dodać do tej listy? Jaką masz propozycję? Może właśnie czytasz coś fajnego, inspirującego lub przydatnego i zechcesz się tym podzielić z resztą świata? 🙂
Polub, jeżeli Ci się spodobało. Udostępnij dalej, to daje mi motywację 🙂
Zapraszam Cię na mojego Facebooka – tutaj
oraz do grupy wsparcia – Finanse w świecie Kobiet
Na mój profil na Instagramie, gdzie wrzucam zdjęcia bardziej od kuchni – tutaj
a także blogowego newslettera, do którego dokładam gratis – tutaj
Pozdrawiam gorąco!
Diana
26 komentarzy
Cześć, Twój wpis przypomniał mi, że czas sięgnąć po “Narratologię” 😉 Polecam dwie wcześniejsze książki Pawła Tkaczyka: “Grywalizacja” i “Zakamarki marki”.
Z pewnością sięgnę po pierwszą pozycję książkową. Jestem ciekawa, czy faktycznie taka książka może zawierać przepis na sukces i biznes w sieci 🙂
Jednego, gotowego przepisu to raczej nie ma. Zawsze można jednak coś dla siebie wyciągnąć 🙂
To prawda 🙂
Z ciekawych lektur polecam “Menedżer 80/20. Pracuj mniej, osiągaj więcej” Richarda Kocha. Tegoroczna nowość na polskim rynku, choć sama pozycja ma już kilka lat. Jestem jeszcze w trakcie lektury, ale już teraz mogę śmiało stwierdzić, że przyda się ona każdemu, kto chce zwiększyć efektywność swoich działań i zaprzestać tracenia czasu na drobiazgi i “zapychacze”, które do naszej pracy/życia niewiele wnoszą.
Dzięki Dana za polecenie. Nie znam tej książki, ale właśnie ją zapisuję na swoją listę 🙂
Ja z tych bardziej ambitnych książek mam na jesiennej liście “Zakamarki marki” 🙂
Ja też właśnie na to będę polować 🙂
ja właśnie zaopatrzyłam się w kilka książek na jesień – w końcu zapisałam się do biblioteki 😉 mam sporo reportaży – Czechy, Turcja, Bukareszt… będzie co czytać!
Ja właśnie sporo z biblioteki korzystam, choć wiadomo, że niestety nie wszystko tam jest. Ale co się da, to korzystam 🙂
oj, z mojego doświadczenia wynika, że ciężko trafić w ciemno na coś fajnego, po prostu biorąc to z półki, a bibliotekarze też nie zawsze potrafią polecić. dlatego w sumie lubię pożyczać książki od znajomych – przynajmniej sprawdzone 😀
Szczerze nie znam ale zaczynam sei zastanawaic czy nie powinnam przeczytac koeljna madra ksiazke tylko oby byla madra a nie “madra” pozdrawiam!
Niby teraz nikt nie chce czytać książek.. A co blog to recenzje książek 😮 Mnóstwo moich znajomych czyta książki. Ludziom się wydaje bo mało osób czyta w miejscach publicznych a raczej w domu i nie odnoszą się z tym tak
Chyba masz rację, że ta opinia jest lekkim przekłamaniem 😉 Być może zwiększyła się liczba czytanych informacji w internecie plus książek elektronicznych i stąd powstał taki wniosek, że książek tradycyjnych czyta się mniej?
Super, dawno nic nie czytałem, zdecydowanie będe się zabierał za jakaś pozycję 🙂
Fajnie! Powodzenia 🙂
Super pozycje na jesień. Część mam już przeczytaną, ale Pawła Tkaczyka czytam i super, Tomka Tomczyka też polecam. Jak początkująca, bardzo dużo się od obu Panów uczę
Dzięki za komentarz Elżbieto 🙂 Tomka też kiedyś już polecałam 🙂
Dzięki wielkie za rekomendację 🙂
Ja dziękuję Pawle za porywające dwa wieczory 😀
Och, jak to zabrzmiało 😉
Przeczytałam właśnie narratologię. Super! Zupełnie zmienia perspektywę!
Dzięki 🙂
To prawda, zawiera wartościowe informacje. A do tego czytało mi się ją ultra lekko 🙂 Też masz Kasiu po niej wrażenie, że już nigdy nie spojrzysz na czerwonego kapturka w ten sam sposób ?? 😉
Już od dłuższego czasu zbieram się, by kupić książkę Oli Budzyńskiej i jakoś zawsze wydaje pieniądze na jakieś romansidła. Pora to zmienic! 🙂
Ja przez takie książki zapomniałam już, co to romansidła- choć swego czasu też je uwielbiałam 😉 Książka Oli też jest przyjemną lekturą, ale zdecydowanie działa na inne zmysły 😉