Dzisiaj podzielę się z wami moim podsumowaniem 2020 roku oraz przedstawię plany blogowe na najbliższy rok. Zdradzę już teraz, że moje plany na 2021 sięgają dalej niż sama tematyka Pieniądz jest Kobietą 🙂
W tym roku nie robiłam dokładnej listy planów. Mam cele, jednak miniony rok pokazał, że nawet najlepiej przygotowane plany, nie zawsze da się spełnić. Z drugiej strony życie bez celów może przypominać pływanie starą szalupą po oceanie. Wyobrażasz sobie przeżyć sztorm w takiej łódce? A to, co nas dotknęło, niewątpliwie można porównać do wzburzonych fal.
Podsumowanie 2020
Jest 18 stycznia 2021. Siedzę przy laptopie i tworzę ten wpis. Notatki do niego powstawały już wcześniej. Luźne myśli, fakty, liczby. To wszystko zapisywałam już od grudnia. Dzisiaj jest Blue Monday – podobno najsmutniejszy dzień w roku. To właśnie teraz rzekomo najwięcej ludzi odczuwa smutek. Niezrealizowane postanowienia noworoczne. Pogoda. Długie, ciemne wieczory. Kiepska sytuacja życiowa. To wszystko działa negatywnie na nasze samopoczucie.
A ja przeciwnie. Siedzę zadowolona. Bo za moim oknem świeci pięknie słońce, które odbija się od śniegu. Widoku takiej zimy nawet się nie spodziewałam. Do tego moje dziecko właśnie pierwszy raz od października poszło normalnie do szkoły! 😉
Siedzę w ciszy i spokoju z kubkiem kawy i mogę pisać.
W ostatnich miesiącach trochę więcej czasu spędzałam offline, choć świat digitalowy łączy mnie ze sobą zawodowo. Potrzeba jednak równowagi. Kiedy większość naszego normalnego życia również przeniosła się do internetu, tym bardziej doceniam każda chwilę spędzoną tak „normalnie”.
Nigdy nie wierzyłam specjalnie w postanowienia noworoczne. Bardziej właśnie w cele i plany. Ale miniony rok pokazał mi, że warto nauczyć się też być jeszcze mocniej tu i teraz, nie wiedząc na 100 procent, co będzie jutro.
Dlatego wypisałam sobie w punktach, o czym warto na co dzień pamiętać, aby zachować równowagę mimo szalonych czasów.
Wyciskaj z życia tu i teraz. Moja lista szczęśliwego przetrwania
- Miej pomysł na każdy dzień. Codziennie nawet niewielki cel będzie popychał cię do przodu.
- Codziennie znajdź czas na przygotowanie i zjedzenie czegoś dobrego. W skrócie – zjedz to na co tylko masz ochotę 🙂
- Codziennie wybierz się na spacer, choćby miał trwać nawet tylko kilka minut.
- Słuchaj swojego ciała – jak masz energię, to wykorzystuj ją. Gdy ciało mówi zwolnij – zrób to.
- Bezpieczeństwo finansowe jest sposobem na spokojne życie. Jednak to czas jest najważniejszy – nie można go odzyskać. Pieniądze są środkiem do dobrego wykorzystania czasu – nigdy nie są celem same w sobie.
- Ucz się prosić i ucz się odmawiać. Pozwól innym na to samo.
- Nie oczekuj niczego od świata. Większość decyzji leży w nas. To co z nimi robisz, jest twoim wyborem. Bierz sprawy we własne ręce, jednak zaakceptuj to, że są sprawy, na które nie mamy żadnego wpływ.
Jestem ciekawa, jakie ty punkty na szczęśliwe przetrwanie stosujesz? 😉
Co udało się w 2020 roku
Blog Pieniądz jest Kobietą
W minionym roku blog obchodził 5 rocznicę powstania! Pierwszy wpis ukazał się w lipcu 2015 roku. Od tamtej pory powstało tu 370 artykułów. Do tego kilka narzędzi wspomagających codzienne planowanie finansów do pobrania tutaj.
Do tego kurs online z planowania budżetu i finansów osobistych – prosty-budzet-domowy-na-poczatek (w tym tygodniu obowiązuje na niego rewelacyjna zniżka). W 2020 wyszedł też w sklepie pakiet 3 finansowych ebooków – tutaj. Światło dzienne ujrzał też E-book PIĘĆ(set) pomysłów, porad i wskazówek na oszczędzanie. Jak skutecznie zmniejszyć wydatki w domu. Wyszła też nowa aktualizacja szablonów i kalkulatorów dla finansów osobistych na rok 2020 – tu.
W sumie w sklepie na blogu jest obecnie dostępnych 11 produktów.
W 2020 roku na blogu powstało ponad 30 artykułów. Odwiedza go około 20 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie. Oprócz pisania bloga Pieniądz jest Kobietą nagrałam 4 odcinki podcastu.
Gdy wydarzenia w 2020 roku przybrały niespodziewany obrót, udało mi się przesłać 94 min inspirujących treści na YouTube. Według statystyk YT – od momentu przesłania pierwszego filmu moi fani polubili treści 388 razy. Społeczność się rozwija – liczba komentarzy pod filmami sięgnęła 87, a treści udostępniono 385 razy. Udało mi się zyskać 185 nowych subskrybentów oraz 19542 nowych wyświetleń. W 2020 roku widzowie spędzili na oglądaniu moim materiałów aż 70229 min. Ogólnie na tę chwilę kanał ma 363 subskrypcje, więc nie jest to jakaś duża liczba.
Jeśli chodzi o pozostałe social media, to nie zmieniało się tam zbyt wiele. Profile rosną sobie powolutku. Choć ubiegły rok planowałam pod znakiem dużej ilości streamingów i wielu krótkich stories, rzeczywistość covidowa trochę mi to wszystko pokrzyżowała. Jak pisałam wcześniej – domowa nauka, zdalna praca i wszystko to, co zaczęło się kręcić wkoło domu i powszechnie znanemu problemowi, jakoś nie zachęcało mnie do bycia cały czas online. Rzeczywistość była zbytnio przytłaczająca 😉
Co jednak zauważyłam ostatnio, to spore zmiany na LinkedIn. Do tej pory to miejsce traktowałam bardzo po macoszemu. Służyło mi tylko do udostępniania artykułów z bloga przez wtyczkę pod wpisem i jako wirtualne CV. Zmienił się jednak bardzo ten portal i mam zamiar w najbliższym czasie przyjrzeć mu się lepiej oraz chcę pochylić się nad jego rozwojem.
Zawodowo
Od 15 lat zajmuję się finansami osobistymi i firmowymi. Od 6 lat działam też w digital marketingu. Marketing online stał się moją prawdziwą pasją. Od kilku lat prowadzę działalność, w ramach której pomagam rozwijać skrzydła w internecie 🙂
W 2020 roku wykonaliśmy kilka ciekawych projektów przy tworzeniu stron. W dodatku nawiązałam dużą współpracę z Targami Kielce – tam praktycznie pełno etatowo zaczęłam pomagać przy wdrażaniu rozwiązań digitalowych oraz w rozwoju marketingu internetowego. Choć nie ukrywajmy, ten rok był smutny dla wielu branż i łatwo nie było nastawić się na rozwój przy tak trudnych warunkach.
Prywatnie
Spełniłam się jako nauczyciel klas 1-2. Haha żartuję. Tego nie było w planach, ale cóż…Przeszłam przez zdalną naukę mojej córki najpierw w klasie pierwszej, gdy od marca wszystko zamknęli. I teraz na jesieni, kiedy znowu od października moja córka musiała przejść na zdalną szkołę. Poza tym spędziliśmy wspaniałe chwile wiosną i latem na naszej działce. W 2020 roku oszalałam na jej puncie i doprowadzenie jej do fajnego stanu było moim priorytetem. Udało się! Jest uroczo i już nie mogę się doczekać wiosny!
Wyświetl ten post na Instagramie.
Plany na nowy rok 2021
Postawiłam sobie cele, ale już mniej umiejscawiam je w czasie. Mam w planach rozwój działań marketingowych firmy. Do tego jesteśmy w trakcie małej rewolucji „bytowej”. Przenosimy się z naszego mieszkania do domku pod miastem. Tam będziemy mieć więcej miejsca na sprzęt i rozwój firmy. A mieszkanie przekształcamy na apartamenty pod najem okazjonalny 🙂 Także pewnie już niedługo zaczną ukazywać się artykuły w takim temacie. Nie spieszymy się, bo jak wiadomo -wszechobecna sytuacja potrafi ograniczyć zapał. Mimo to – powolutku a do celu 🙂
Jak u ciebie wygląda podsumowanie 2020 i plany na nowy rok? Jestem ciekawa, czy masz podobne odczucia czy zgoła odmienne niż ja 🙂
Znajdziesz mnie tutaj
Youtube: subskrybuj
Instagram: śledź
Facebook: polub
Grupa finansowych kobiet: dołącz
LinkedIn: obserwuj
W newsletterowym klubie: tutaj
Podcast: finanse kobiet
Potrzebujesz wsparcia marketingowego?
Marketing online jest dla mnie pasją, którą skutecznie łączę ze sposobem na pracą.
Realizuję kampanie e-marketingowe i pomagam tworzyć piękne oraz przydatne miejsca w sieci – Agencja PJK
- Pakiet 3 e-booków – budżet domowy, oszczędzanie i wolność finansowa147,00 zł
- Kalkulatory i szablony do finansów osobistych29,00 zł
- Produkt w promocjiKurs Prosty Budżet Domowy na początekPierwotna cena wynosiła: 149,00 zł.69,00 złAktualna cena wynosi: 69,00 zł.
Poprzednie wpisy:
- Najlepsze Strategie Oszczędzania na Przyszłość Dziecka: Kompletny Przewodnik dla Rodziców
- Sesje Elixir – co to jest i kiedy dojdzie przelew?
- Bankowość dla najmłodszych i nie tylko! Małe kroki, wielkie oszczędności razem z Bankiem Pekao S.A.
- Ceny we Włoszech – Ile kosztują wakacje w Wenecji?
- Bezpieczne Inwestycje w Czasie Globalnych Konfliktów: Przewodnik dla Rodzin w Polsce