Zestaw kalkulatorów finansowych zawiera łącznie 6 narzędzi, w tym 10 kalkulatorów i szablon:
- kalkulator depozytów
- kalkulator kredytowy
- kalkulator brutto-netto
- kalkulator składek ZUS
- kalkulator IKE
- kalkulator IKZE
- kalkulator obligacji skarbowych
- kalkulator lokat
- kalkulator wartości czasu
- kalkulator wartości majątku netto
- szablon budżetu domowego
- szablon Prosty Planer Finansowy
-
Wszystkie pliki dostępne są w sklepie PJK. Możesz z nich korzystać od razu po pobraniu – wysyłane są automatycznie mailem po dokonaniu płatności.
Chciałabyś zorganizować swoje finanse, ale wydaje Ci się to skomplikowane? Teraz już mam zestaw narzędzi, dzięki którym zorganizujesz swoje oszczędności krótko i długoterminowe, zapanujesz nad kredytami i bez problemu ogarniesz budżet domowy.
Ten rozbudowany zestaw kalkulatorów finansowych zrobi za ciebie dobrą robotę. To pierwszy zestaw kalkulatorów finansowych, których głównym celem było to, aby stworzyć narzędzia maksymalnie intuicyjne. Tak, aby z ich obsługą poradził sobie dosłownie każdy.
Dzięki temu powstały kalkulatory, które mogą być zarówno pomocą naukową dla uczniów czy studentów, jak i narzędziami wykorzystywanymi na co dzień do organizowania finansów osobistych czy do planowania budżetu domowego.
Szablony są plikami Excel, które można bardzo łatwo modyfikować i dostosować do własnych potrzeb. Do ich obsługi nie jest potrzebna większa znajomość Excela – wystarczy bardzo podstawowa.
Policz to szybko – zestaw dla chcących dbać o swoje finanse. W paczce znajdziesz gotowe, edytowalne kalkulatory i szablony do finansów osobistych.
Kalkulator zarobków i składek ZUS
Od teraz możesz w jednej chwili porównać zarobki na etacie, własnej działalności gospodarczej, umowie o dzieło czy zlecenie. Sprawdzisz dochody brutto i netto oraz dokładnie policzysz składki ZUS czy podatek. To narzędzie pozwala szybko dowiedzieć się, jakie rozwiązanie jest najbardziej korzystne finansowo.
Dzięki kalkulatorowi dochodów brutto-netto policzysz dochody „na rękę” przy:
- umowie na etat,
- umowie o dzieło i umowie o dzieło z prawami autorskimi,
- umowie zlecenie i umowie zlecenie z prawami autorskimi
oraz
- przy działalności z „dużym ZUSem”, „małym ZUSem” i przy firmie z nowym „preferencyjnym ZUSem”
Dzięki kalkulatorowi składek ZUS policzysz dokładnie różnice pomiędzy składkami przy:
- „Duży ZUS”
- „Mały ZUS”
- Preferencyjne składki
- Etat
- Umowa zlecenie
W kalkulatorze dochodów i składek dokonasz wyliczeń, dzięki którym poznasz korzyści wynikające z różnych form zatrudnienia lub prowadzenia własnej działałności gospodarczej.
Kalkulator prywatnej emerytury
Znajdziesz tam gotowe szablony do obliczania oszczędności gromadzonych na emeryturę za pomocą IKE, IKZE, Obligacji Skarbowych oraz standardowych lokat. Zobaczysz, które rozwiązania sprawdzą się u ciebie najlepiej – czy wszystkie jednocześnie czy tylko poszczególne. W kalkulatorze depozytów długoterminowych łatwo można sprawdzić, jak czas ma olbrzymie znaczenie dla wielkości naszych oszczędności. Pokazuję to również w video, więc polecam zajrzeć. Większe znaczenie dla wielkości twoich oszczędności ma to, kiedy zaczniesz odkładać, niż to ile oszczędzasz.
Dzięki kalkulatorowi IKE policzysz swoje oszczędności na prywatną emeryturę gromadzone za pomocą Indywidualnego Konta Emerytalnego.
Dzięki kalkulatorowi Obligacji Skarbowych policzysz oszczędności, jakie można uzyskać dzięki temu rozwiązaniu.
Dzięki kalkulatorowi IKZE policzysz swoje oszczędności na prywatną emeryturę gromadzone za pomocą Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego.
Dzięki kalkulatorowi depozytu policzysz swoje oszczędności gromadzone za pomocą tradycyjnych lokat czy kont oszczędnościowych.
Kalkulator – finansowa wartość majątku netto
Czy zdarza ci się kontrolować swoją finansową wartość? Sprawdzasz, czy twój majątek rośnie czy może maleje? Policz swoją wartość netto i zobacz, jak naprawdę wygląda twoja finansowa sytuacja. Zrobisz to w kilka minut dzięki kalkulatorowi finansowej wartości majątku netto.
Tak naprawdę miarą naszego bogactwa jest nasz majątek netto, czyli właśnie nasza wartość netto. I gdy chcemy poznać swoją prawdziwą finansową wartość, to powinniśmy policzyć swoją wartość netto, zamiast patrzeć na to tylko w kontekście miesięcznych przepływów.
W zestawie znajdziesz gotowy szablon wartości netto, dzięki któremu szybko poznasz i zaczniesz kontrolować swoją finansową sytuację.
Kalkulator – finansowa wartość czasu
Czy wiesz ile warta jest godzina twojego życia? Wiesz, ile może być warty czas? Przecież jest to jedna z niewielu rzeczy na tym świecie, która jest tak naprawdę bezcenna. Jeżeli jednak spojrzymy na to pod kątem finansowym, to można to łatwo obliczyć.
Czasu wszyscy mamy tyle samo. Każdy z nas ma 24 godz. na dobę. A jednak niektórzy potrafią w tym czasie zdziałać niesłychanie wiele. W tym samym czasie inni mają poczucie, że czas przelatuje im o niczym i tak naprawdę nie mogą osiągnąć zbyt wiele.
Z tego samego powodu, gdy spojrzysz na czas z punktu widzenia ekonomicznego, zobaczysz, że godzina każdej z nas ma inną finansową wartość.
Czy wiesz, czym jest zasada Pareto?
Jest to tak zwana zasada 80/20, która jest wynikiem obserwacji twórcy Vilfredo Pareto. Co z niej wynika? Pareto doszedł do wniosku, że aż 80 proc. naszych efektów uzyskujemy dzięki tylko 20 proc. naszych działań.
To oznacza, że jeżeli określisz te 20 proc., które w ciągu dnia są dla ciebie niezbędne ważne i będziesz mogła wykonywać tylko te, które są niezbędnie konieczne, to resztę zadań będziesz mogła delegować.
Ten kalkulator pozwoli ci to szybko policzyć oraz kontrolować.
Kalkulator depozytowo-kredytowy
Kalkulator depozytowo-kredytowy. To bardzo prosty kalkulator, który pozwoli ci w kilku krokach policzyć zysk z lokaty czy konta oszczędnościowego. Bez problemu obliczysz także koszty kredytów.
Chcesz oszczędzać i lubisz patrzeć, jak twoje oszczędności rosną? Kalkulator depozytowy daje możliwość obliczania depozytów krótko i długoterminowych. Kalkulator liczy nie tylko to, co dostaniesz na konto po odjęciu podatku Belki, ale też pokazuje rzeczywisty zysk z depozytu po odjęciu inflacji. Dzięki temu widzisz, ile w danym okresie twoje pieniądze stracą realnie na wartości.
W zakładce dotyczącej depozytu określasz okres oszczędzania, oprocentowanie, poziom inflacji i już wiesz, jakiego zysku możesz się spodziewać.
W kalkulatorze kredytowym łatwo policzysz koszt kredytu brutto, całkowity koszt kredytu do spłaty oraz stworzysz własny harmonogram spłat.
Uzupełniasz podstawowe dane kredytu i otrzymujesz kwotę kredytu brutto oraz całkowitą kwotę do spłaty a także przykładowy harmonogram spłat.
Szablon Prostego Budżetu Domowego
Ogarnij Budżet Domowy i zawalcz o lepszą organizację swoich finansów! Ten prosty szablon możesz dopasować do własnych potrzeb. Planowanie budżetu domowego oznacza, że od dziś to ty będziesz decydować, w którym kierunku mają iść twoje pieniądze. Nie na odwrót.
Szablon prostego budżetu domowego w przyjazny sposób pomaga kontrolować swój bilans domowych wydatków i wpływów. Planowanie, jakie dochody osiągniesz w kolejnym miesiącu, pomaga w ich uzyskaniu. Kontrola nad kosztami pozwoli znaleźć kwoty, które ułatwią oszczędzanie.
Prosty Planer Finansowy – szablon Excel

Prosty Planer Finansowy teraz też w wersji szablonu Excel.
Prosty Planer Finansowy jest bardzo prostym rozwiązaniem w planowaniu finansów oraz w ich kontrolowaniu.
Do tej pory dostępny był tylko w wersji do druku w PDF.
To mój autorski projekt, z którego sama korzystam i ciebie również gorąco do tego zachęcam.
Znajdziesz w nim:
- Gotowy projekt budżetu domowego;
- Gotowy projekt menu, który ułatwi Ci zarządzanie wydatkami związanymi z posiłkami;
- Projekt planu oszczędnościowego.
W Planerze Finansowym znajdziesz gotowy szablon do stworzenia tygodniowego menu i planowania potrzebnych zakupów, co pozwoli ci łatwo zarządzać wydatkami związanymi z żywnością.
W szablonach jest też miesięczna tabelka o nazwie „Wydatki na dziś”, która pozwala kontrolować codzienne niewielkie wydatki i pomaga walczyć z efektem latte.
Kolejną rzeczą, której nie mogło zabraknąć, to oczywiście pełne podsumowanie wydatków miesięcznych – znajduje się tam zarówno rubryka na planowane wydatki na początku miesiąca, jak i podsumowanie rzeczywistych wydatków po zakończonym miesiącu. Do tego podsumowanie roczne. W takim podsumowaniu znalazło się miejsce na kontrolę oszczędności, ale też kredytów. Jeśli chodzi o prowadzenie oszczędności, stworzyłam kartę, która opiera się na różnych formach „idealnego oszczędzania”.