Zakupy spożywcze przez internet – czy to się opłaca?
Podstawowe zalety zakupów spożywczych w internecie
- Robi się je w kilka minut przed komputerem z kubkiem kawy obok siebie – zaoszczędza się czas stracony na dojazdach i samych zakupach
- Nie traci się pieniędzy na paliwo czy inne dojazdy
- Nie dźwiga się ciężkich siatek – dostawca to robi – wniesie aż po same drzwi
- Mała możliwość zakupów pod wpływem impulsu. Siadamy, zamawiamy co potrzeba i do widzenia. Żadnych sztuczek marketingowych.
- Takie zakupy można zamówić także dla kogoś, w wyznaczone miejsce
- Rejestracja przez stronę była dla mnie łatwa. Sama przeglądarka produktów i dokonywanie zakupów jasne i proste. Dodatkowa zakładka promocje. Podczas szukania produktów, jeśli natrafimy na promocję, jest ona oznaczona łącznie z datą jej obowiązywania. Można tworzyć swoje różne listy zakupowe i później korzystać z gotowców.
- Możliwość złożenia zamówienia przez internet i bezpłatnego odbioru osobistego – już popakowanych rzeczy
- Minus jest taki, że nie można zapłacić gotówką przy odbiorze. Tylko karta albo płatność on-line
- Ceny są takie same jak w sklepie, ale obowiązują na dzień odbioru. Jeżeli dzisiaj zamówisz coś np. z promocji, z dostawą do domu na przyszły tydzień, a cena w tym czasie ulegnie zmianie – zapłacisz po normalnej cenie z dnia odbioru – dają prawo go wtedy nie przyjmować. Dodatkowo jeśli Twój zamówiony produkt przestanie być w międzyczasie dostępny, dają inny produkt zamienny. Zastrzegają sobie takie prawo i obiecują dobrać podobny cenowo. Oczywiście gdy nie będzie nam on odpowiadać przy odbiorze – pozwalają go bezpłatnie – nie przyjmować lub oddać.
- koszt dostawy zakupów od 4,98 do 11,48 – w zależności od terminu i miasta dostawy
- Strona w miarę przejrzysta. Rejestracja szybka. Nie znalazłam jednak opisu dat ważności promocji przy produktach. Nie można wybrać sztuk przy owocach i warzywach – jedynie wagę.
- Odbiór w sklepie bezpłatny dla zakupów powyżej 50zł
- Trzeba zaznaczyć w jakie reklamówki mają zapakować i ile sztuk – trzeba za nie zapłacić
- Niewątpliwy plus za możliwość wyboru opcji przy zamówieniu – czy zgadzamy się na zamiennik w razie braku, czy nie chcemy wtedy tego produktu wcale, czy też wybieramy anulację całego zamówienia gdy jednego zabraknie. Sklep obiecuje dodatkowo informować klienta w takiej sytuacji i prosi o zgodę na dany zamiennik.
- Czytelna strona i intuicyjna w obsłudze
- Płatność również gotówką przy odbiorze
- Brak możliwości zakupu świeżych warzyw i owoców oraz innych produktów, które się szybko psują
- Gdy nie ma danego produktu sklep obiecuje informować o tym klienta. W razie braku naszej zgody na zamiennik zamówienie zostaje anulowane
- Opłata za dojazd kuriera jest standardowa – 20zł za paczkę do 30 kg. Dojazd w ciągu 48 godzin.
- Strona prosta w obsłudze.
- Możliwość płatności również gotówką przy odbiorze.
- Duży plus za możliwość uzyskania rabatu 5 % dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny. Zniżka liczona jest od wartości zakupów od cen regularnych danych produktów. Przy składaniu zamówienia należy wpisać numer karty w polu „Uwagi”.
- Sklep informuje o braku danego produktu i prosi o zgodę na zamiennik lub dalszą wysyłkę bez niego
- Dowóz przez kuriera – opłata standardowa 24,90. Realizacja w ciągu 5 dni.
- Dowóz w obszarze – uzależniony od miejsca, godziny i wartości zamówienia. Pokazało mi się wiele wariantów uzależnionych od tych czynników. Był tam dowóz bezpłatny o danej godz. przy zakupach powyżej 50zł, o innej godzinie bezpłatny powyżej 100zł, a także 200zł, jak i płatny – też różnie – od 4,90 przez 9,90 aż do 14,90. Ciężko mi tu jest określić jakąś zależność. Najlepiej sprawdzić na początku – co będziemy mieli do wyboru danego dnia i o danej godzinie.
Koszyk moich zakupów w sieci. 13 produktów spożywczych.
Mój koszyk | Tesco – cena | e-Leclerc – cena | Promocja |
Ryż (Cenos 4 torebki) | 2,99 | 2,49 | 0 |
1 kg jabłek (tańszych) | pakowane Tesco 2,49 | jabłka w promocji waga 1,79 | 0-1 |
chleb (Królewski) | 2,99 | 2,99 | 0-0 |
mleko UHT 1l | Tesco 3,2% 1,99 | Farmerskie 3,0% 2,05 | 0-0 |
ser żółty 20 dag | promocja Mazdamer na wagę 14,90/kg suma – 2,98 | promocja Sokół na wagę 15,99/kg suma – 3,20 | 1-1 |
1 kg pomidorów | 4,99 | 4,99 | 0-0 |
ogórek zielony sztuka | cena za kg 4,49 ok. 0,85szt | cena za kg 4,99 ok. 1,50szt | 0-0 |
1 kg bananów | 3,49 | promocja 2,49 | 0-1 |
Cukier | Tesco kg 2,29 | promocja Polski Cukier 2,21 | 0-1 |
jajka 10szt. | Tesco klasa L 3,99 | Słowik klasa L 4,84 | 0-0 |
Pieczarki | promocja 450g paczka 2,49 | paczka 500g 4,99 | 1-0 |
mięso – łopatka 1 kg | promocja 10,99/kg suma- 10,99 | promocja 8,99/kg suma- 8,99 | 1-1 |
Actimel jogurt 4szt. x2 | 9,98 | 10,18 | 0-0 |
Razem | 52,51 | 54,50 | 3-5 |
ceny podane na stronach internetowych powyższych sklepów z dnia 22-09-2015
Dostawa:
Tesco – dostawa na następny dzień – środa (obejmie zatem jeszcze oferowaną promocję) – najtańsza 5,98zł w godz. 13-17
najdroższa: rano i wieczorem – 7,48zł
e- Leclerc – w Lublinie dostaję możliwość dostawy na jutro za 10 zł (stała kwota) o dowolnej godzinie w ciągu dnia. Gdybym chciała zrobić zakupy za 100 zł. dostawa byłaby gratis.
Dla okolic Lublina minimum dla zakupów to 100zł i koszt dostawy 15zł. Dla zakupów powyżej 200zł – dostawa gratis.
8 komentarzy
ja uważam że to przyszłość, coraz rzadziej będziemy odwiedzać sklepy/galerie a więcej będziemy kupować online – robiłem zakupy w tesco kilka razy i jestem zadowolony
Waral nie zgodzę się, że nie opłacają – koszt dowozu w tym przypadku 5 czy 10 zł jest akurat atrakcyjny. Na paliwo tez trzeba wydać, no chyba ze piechotą ktoś chodzi. Wtedy jednak nie przyniesie się zbyt wiele …a tu dowóz pod same drzwi 😉
spożywcze zakupy faktycznie sie nie opłacają ale elektronika sie duzo bardziej opłąca
Im większy wybór tym lepiej 🙂
Zgadzam się Grzegorz , to alternatywa dla tych , którym dupa nie ma czasu rosnąć 😉
są wg.*
Ja kupuję w Tesco i tu http://www.familo.com/r/niktwielkiona. Poza tym czasem w Leclercu (jak potrzebuję na ten sam dzień co zamiawiam). Zamawiałam też w Almie, ale tam sąwg. mnie wyższe ceny za produkty niż w innych sklepach. Czekam jak Auchan Direct wprowadzą do Wrocławia 🙂 Pozdrawiam
Punkty 1 i 3 niby są zaletami, ale też ich stosowanie sprawia, że mniej mamy ruchu w życiu (naturalnego treningu), krótko mówiąc "dupa rośnie" 😉