Robiąc codzienne zakupy, zazwyczaj zwracamy uwagę na to, co ile kosztuje i staramy się wybrać ten produkt, który odpowiada nam zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Nie inaczej powinniśmy postępować szukając odpowiedniej dla nas oferty kredytu. Pomóc nam w tym mogą rankingi kredytów gotówkowych.
Gdzie najlepiej wziąć kredyt?
To podstawowe pytanie, które zadają sobie wszystkie osoby potrzebujące nagle większej ilości gotówki, niż ta, którą dysponują. Odpowiedzi najłatwiej szukać w internecie, gdzie znaleźć można opinie specjalistów zajmujących się finansami, jednak najszybszą i najbardziej konkretną informację uzyskamy korzystając z rankingu kredytów gotówkowych. Zestawienie najkorzystniejszych ofert kredytowych, a więc ranking kredytów znajduje się na stronie wnioskomat.com/ranking-kredytow-gotowkowych, znajdziemy tam również inne bardzo praktyczne narzędzie, takie jak kalkulator kredytowy.
Co mówi nam ranking kredytów gotówkowych?
Korzystając z tego typu zestawienia, dobrze jest wiedzieć, jakie informacje możemy przy jego pomocy uzyskać. Ustawiając w odpowiedni sposób parametry, możemy dowiedzieć się który bank ma w swojej ofercie najkorzystniejszy kredyt gotówkowy w zależności od tego, jak długo chcemy go spłacać. Przy pomocy tego narzędzia możemy również dowiedzieć się, jak długo potrwa spłata kredytu, jeśli miesięcznie będziemy w stanie spłacać raty nie większe od konkretnej, ustalonej przez nas kwoty.
To my decydujemy o tym, jakie kryteria są brane pod uwagę, a tym samym, jakiego kredytu szukamy. Oczywiście wyniki, jakie otrzymamy, trzeba samodzielnie przeanalizować. Koniecznie trzeba też zapoznać się z umową, którą podpisujemy biorąc kredyt, aby nie dać się zaskoczyć warunkom, które mogłyby okazać się dla nas niekorzystne. Pozycja produktu finansowego w rankingu to jedno, ale wymagania, jakie stawia przed klientem bank, to drugie. Może się okazać, że ostateczny koszt kredytu nieco się zmieni, gdy bank weźmie pod uwagę naszą zdolność kredytową.
Na co zwracać uwagę biorąc kredyt gotówkowy?
Jest kilka czynników, od których zależą koszty kredytu. Jednym z nich jest oprocentowanie i większość osób zwraca na nie uwagę w pierwszej kolejności. Na oprocentowanie kredytu składa się marża banku oraz wysokość stopy procentowej. Czynnik ten tylko częściowo zależy od banku, gdyż wysokość stopy procentowej ustalana jest przez Radę Polityki Pieniężnej i jest stała dla wszystkich kredytów w danym momencie. Drugi parametr, jakim jest marża, ustala bank, jednak w niektórych sytuacjach można próbować ją negocjować.
Szukając najlepszej oferty, trzeba także zwrócić uwagę na prowizję, którą pobiera bank za udzielenie zobowiązania. Zdarza się, że jakiś bank ma aktualnie promocję i całkowicie rezygnuje z prowizji, dlatego dobrze jest przez jakiś czas śledzić sytuację na rynku kredytowym, zanim podejmie się ostateczną decyzję.
Kolejnym ważnym z punktu widzenia kredytobiorcy wskaźnikiem jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Dzięki niemu możemy bardzo szybko porównać między sobą podobne oferty kredytowe, gdyż RRSO sumuje wszystkie koszty kredytu. W związku z tym im wyższy jest ten wskaźnik, tym droższy jest kredyt.
Artykuł partnera wnioskomat.com – Co mówi nam ranking kredytów gotówkowych, jak korzystać z takiego rankingu?